O O O O O O

Články

OBJEVTE MODELÁŘSKÝ SVĚT...

OBJEVTE MODELÁŘSKÝ SVĚT...

Modelářské potřeby rcm v.o.s. - 20.11.2014 - (přečteno 2532x)

20.11.2014 - Není to tak dávno, kdy byla modelařina běžná věc a zabývali se jí ve svém volnu staří, mladí. Na trhu chybělo pro modeláře tolik věcí, že bylo třeba si podomácku vyrábět všechno možné. Základní modelářský materiál - balsa - byl na příděl ve Svazarmu a nahrazoval se lipovým dřevem. Lepilo se kaseinovým lepidlem, klihem, zředěnou bílou lepicí pastou a podobnými náhradami. Výkřikem pokroku byl Kanagon…  V prodejnách modelářských potřeb bylo občas k dostání několik typů stavebnic, které byly na trhu tak dlouho, že je znal děda i vnuk. 

To vše je dnes pro mnohé neuvěřitelná historie. Modelářství prochází obrovským rozvojem a je dostupné v podstatě všem. Modelářské prodejny mají obrovskou nabídku modelů, materiálů a modelářských potřeb. Vezměte své dítě s sebou do nejbližší prodejny a přesvědčte se.

Když například přijdete do naší prodejny modelářských potřeb, ocitnete se v jiném světě. Nad hlavou Vám budou viset hotové modely letadel, na pultech najdete modely aut,  lodí, vrtulníků. V koutě stojí plachetnice a z vitríny na Vás míří tank.  Jste v klukovském ráji a záleží jen na Vás, co uděláte dál. 

Začátečník si může vybrat házedlo, nebo jednoduchý model na gumový pohon (kdo by neznal Komára, toho máme také). Pokročilejší si může vybrat složitější model  podle své zručnosti a zkušenosti. Odvážnější si mohou pořídit hotový model řízený RC soupravou. Než si nabije pohonné akumulátory, má sestavený model a může vyrazit na louku. Ortodoxní modeláři si přinesou soupisku potřebného materiálu, nářadí, lepidel a vybavení budoucího modelu a odnáší si vše potřebné pro stavbu s sebou. Kdo něco neví, může se klidně zeptat prodavačů, kteří Vám poradí a doporučí vhodné řešení.

Stejně se všichni nakonec sejdou na louce, nebo na některém z modelářských letišť a zkusí si první let. Na ten se nezapomíná. Víte, jaký je to zážitek pro Vaši ratolest, když vidí létat své letadlo, nebo když si je dokonce může samo řídit?  A přiznejme si to - my, otcové máme úplně stejnou jiskru v oku a jsou z nás zase ti malí kluci, kteří si plní  své dětské sny. To samé prožívají automobiloví nebo lodní modeláři. Vůbec se neostýchejte přijít se k nám podívat - ono Vás to již vtáhne samo. Můžete si vybrat, co je Vám blízké, co Vám vyhovuje ohledně náročnosti a co odpovídá stavu Vaší peněženky.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

www.rcm.cz

Zpět

Další články:

Chcete poslat aktuální informace a program festivalu?

1 měsíc a 1 týden před konáním festivalu Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

Festival her a hraček pro malé i velké

zobrazit menu
 
zavřít

Chcete poslat aktuální informace a program festivalu?

1 měsíc a 1 týden před konáním festivalu Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

show