O O O O O O

Články

Tipy na vánoční dárky, které nadchnou, zabaví i vzdělají...

Tipy na vánoční dárky, které nadchnou, zabaví i vzdělají...

ALBI ČR - 20.11.2014 - (přečteno 2625x)

20.11.2014 - Jaké vánoční dárky vybrat pro děti? To je snad každoroční otázka všech rodičů. Vkus dětí se v poslední době mění, a tak je čím dál těžší se jim zavděčit a trefit se do jejich stylu. Rodiče se snaží vybírat hračky a dárky, které děti někam posunou, něčemu novému je naučí, v ideálním případně rozvinou jejich schopnosti nebo je vzdělají. S učením a vzděláváním je však nutné nakládat opatrně! Děti jsou na tato slova citlivá, vždyť které dítě by se chtělo o Vánocích učit? Vše se ovšem dá nenásilnou formou skloubit. Co třeba kombinací interaktivní zábavy a knihy? S Kouzelným čtením to je možné!

Jedním z tipů na inteligentní dárky, které děti doslova nadchnou je právě Kouzelné čtení. Jedná se o speciální edici interaktivních knih, vhodných pro děti od 4 do 12 let, které zaujmou hlavně díky kombinaci interakce a knihy. Pro řadu dětí totiž kniha není dárek a nejraději by pod vánočním stromkem viděly tablet nebo nejrůznější počítačové hry. Kouzelné čtení tak přináší zajímavou alternativu, zachovává poetiku knihy a zároveň ji propojuje s interaktivní mluvicí tužkou Albi.

Dítě tak může prakticky celé Vánoce zkoumat, objevovat a poznávat svět kolem sebe a zároveň nenásilnou přirozenou formou načerpávat znalosti a nové informace. A pokud dítě náhodou omrzí poznávání pomocí knihy, může se zabavit samotnou interaktivní tužkou. Ta je skutečným kamarádem a s dítětem doslova roste. Jednak mu nejprve knihu předčítá, dává mu kvízy nebo pouští například zvuky zvířat, ale také do ní dítě může nahrát vlastní zvuky nebo mp3. Uznejte, které dítě by si přesně takový dárek nepřálo?

Do džungle z pohodlí domova

Kouzelné čtení přináší dětem možnost nejen objevovat svět kolem nich, ale dovede je zavést i do džungle nebo do mořského světa. Jak? Díky knize Svět zvířat může dítě cestovat, poznávat nové kraje i zvuky zvířat. Právě ty jim zprostředkovává interaktivní tužka a dokonce je i zkouší z poznávání zvuků jednotlivých zvířat.

Cesta kolem světa na stránkách knihy

Za jediné Vánoce, nebo i třeba jediný den, může dítě procestovat celý svět. Stačí mu k tomu Atlas světa z edice Kouzelného čtení, se kterým může dítě procestovat celý svět. Seznámí se jak s hlavními městy, ale i zajímavými pamětihodnostmi nebo zvířaty žijícími na určitých místech světa. Kvízy, testy a poznávání jsou s mluvicí tužkou Albi samozřejmostí.

Angličtina s rodilým mluvčím v dětském pokoji

Toužíte po tom, aby se Vaše dítě učilo anglicky s rodilým mluvčím, ale obáváte se, zda na takovou hodinu vystačí rodinný rozpočet? Zkuste nejprve Hravou angličtinu, která je namluvena právě rodilým mluvčím. Vaše dítě tak může už od samého začátku nasávat ten správný přízvuk a intonaci i pronikat do přirozeného taje slovosledu.

Zábava pro rodiče i děti

I předškoláky je možné zabavit interaktivně. Je k tomu však potřebná součinnost rodičů, kteří tak mohou vypnout a vplout opět do dětského světa a objevovat svět pohádek a fantazii společně. Díky Hravému učení dítě poznává svět kolem sebe a za pomoci rodičů se učí prvnímu zacházením s interakcí a elektronikou v podobě tužky. Další kniha O perníkové chaloupce  je klasickou pohádkou, kterou si však může „přečíst“ i dítě předškolního věku, které ještě nečte. Právě interaktivní mluvicí tužka dítěti pohádku přečte, namluvena je známými českými herci jako je Otakar Brousek ml., Josef Somr a Zora Jandová, která je i patronkou celého projektu.

       

www.kouzelnecteni.cz

Zpět

Další články:

Chcete poslat aktuální informace a program festivalu?

1 měsíc a 1 týden před konáním festivalu Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

Festival her a hraček pro malé i velké

zobrazit menu
 
zavřít

Chcete poslat aktuální informace a program festivalu?

1 měsíc a 1 týden před konáním festivalu Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

show