O O O O O O

Články

Přijďte si pohrát na festival s domem dětí a mládeže ALFA...

Přijďte si pohrát na festival s domem dětí a mládeže ALFA...

Dům dětí a mládeže ALFA Pardubice - 18.11.2014 - (přečteno 1583x)

18.11.2014 - Dům dětí a mládeže ALFA Pardubice-Polabiny III je střediskem volnočasových aktivit pro všechny věkové kategorie. Pracuje s dětmi předškolními a školními, mládeží a v neposlední řadě zaměřuje svoje aktivity na dospělé a seniory. Posláním a náplní DDM je uskutečňovat výchovné, vzdělávací a rekreační činnosti ve volném čase. Stěžejním cílem je pravidelná činnost v zájmových útvarech a kurzech, kterých je v nabídce každoročně více než 200. Druhým zaměřením pro účastníky kroužků, tak širokou veřejnost, jsou akce v rozsahu 180 během školního roku. Poslední, ale stejně důležité jsou tábory, pobytové a vícedenní akce od září do srpna. Ve školním roce 2012/2013 bylo do zájmových útvarů přihlášeno 2 200 účastníků, akcí se zúčastnilo bezmála 15 000 zájemců.

V DDM ALFA pracují zkušení pedagogové. Interní zaměstnanci mají pedagogické vzdělání, procházejí dalším vzděláváním včetně rozšiřujících kurzů. Externích zaměstnanců pracuje v zařízení 100 osob, splňují všechna kritéria pro práci s dětmi, mládeží a dospělými.

Zřizovatelem DDM ALFA je město Pardubice a to od roku 1975. DDM poskytuje pro výuku vhodné prostory všech možných zaměření. Dále nabízí překrásnou zahradu, která je využívána pro pravidelnou, příležitostnou a spontánní činnost pro účastníky kroužků včetně široké veřejnosti. V části zahrady se nachází bylinková zahrádka s venkovním posezením, dále bludiště, hmatová stezka a výběh pro drobná zvířata.

Od 1. ledna 2014 se DDM ALFA rozrostl o další DDM - DELTA v Pardubicích na Dukle. Sloučením vznikl velký Dům dětí a mládeže se dvěma středisky - hlavním pracovištěm ALFA v Polabinách a odloučeným pracovištěm DELTA na Dukle. Spojení nám umožní pokrýt co nejširší rozsah činností od nabídky pro nejširší veřejnost, až po úzce a specificky zaměřené zájmové útvary. Některé kroužky jsou zaměřeny na přípravu budoucího povolání a další zase směřují k profesionalizaci a systematické víceleté práci. Všechny informace jsou buď na internetových stránkách www.ddmalfa.cz, nebo Vám je velmi rádi poskytnou zaměstnanci DDM ALFA. 

Zpět

Další články:

Chcete poslat aktuální informace a program festivalu?

1 měsíc a 1 týden před konáním festivalu Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

Festival her a hraček pro malé i velké

zobrazit menu
 
zavřít

Chcete poslat aktuální informace a program festivalu?

1 měsíc a 1 týden před konáním festivalu Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

show