O O O O O O

Články

Chcete mít šikovné dítě? Tablet nestačí!

Chcete mít šikovné dítě? Tablet nestačí!

MOYTOY - 21.11.2016 - (přečteno 1622x)

21.11.2016 - MOY TOY je dřevěná stavebnice na rozvoj jemné motoriky a dobrého hraní pro děti od tří let, která se těší velké oblibě jak mezi dětmi, tak i rodiči.

Tvoří ji dřevěné díly, které děti spojují pomocí dřevěných kolíků. Ke spojování používají dřevěné kladívko, při demontáži k vysunutí a vybrání spojovacích kolíků používají dřevěný vyrážeč, nebo – li vytloukačku. Používáním těchto pracovních nástrojů děti kladivem zatloukají a vytloukají a opakovaně procvičují manuální zručnost, spojují 2-3 díly, cíleně rozvíjejí jemnou motoriku, posilují koordinaci rukou, očí a ruky, i celého těla. Rozvíjením těchto dovedností už v raném věku děti získávají pro svoji budoucnost důležitou dávku sebevědomí. Systém MOY TOY v současné době obsahuje 8 sad, z nichž každá dovoluje postavit 10 až 40 variant hraček.

Sady STAVBA a DOPRAVA jsou určené na stavění aut všeho druhu; zejména těch nepostradatelných, jako jeřáb, bagr, traktor, náklaďák, vyklápěčka, kamión...

MALÁ RODINA a VELKÁ RODINA s dopravní výchovou jsou ideální pro děvčátka, k představení běžných situací v rodině. Sady obsahují dům se základním nábytkem, postavy rodiny, dopravní a pracovní vozidla pro členy rodiny. Součástí Velké rodiny je i dopravní hřiště se semafory a dopravními značkami, na kterém lze při hře dětem vysvětlovat dopravní situace a procvičovat jejich správné řešení.

Akční sady POŽÁRNÍCI ZÁCHRANÁŘI, LETIŠTĚ, LODĚ POLICIE s dopravní výchovou umožňují dětem zapojit fantazii, vytvářet různé akční scény, hrát příběhy a užívat si hraní.

Všechny sady byly sestavovány na základě následujících jasných požadavků pro tvořivé hraní:

1. KOMUNIKACE: Každá sada obsahuje dva až čtyři samostatné dopravní prostředky. Krabice coby budova evokuje potřebu hry ve skupině dětí, resp. děti – učitel, rodič. Při hře se rozvíjí komunikační schopnosti, lze při ní modelovat konkrétní situace, se kterými chceme děti seznámit.

2. ZRUČNOST, TVOŘIVOST, FANTAZIE: Stavebnice umožňuje velký počet variací a změn funkčnosti, proto stavění a hraní významným způsobem podporuje nejen manuální zručnost, ale  i tvořivost a fantazii. Používání opravdového a funkčního pracovního nářadí má za následek správný úchop předmětů a postavení ruky při této činnosti.

3. PŘEDSTAVIVOST, TECHNICKÉ MYŠLENÍ: Každá stavebnice obsahuje návod s obrázkovou ukázkou všech doporučených možností stavění. Postup práce je rozfázovaný od jednoduchého ke složitějšímu a napomáhá rozvoji představivosti a technického myšlení.

4. POZNÁVÁNÍ A UČENÍ: Díly stavebnic se dají dobře využít při výuce barev a poznávání tvarů. Při hledání a počítání kolíků různé délky se u dětí rozvíjejí početní dovednosti. Sady s implementovanou dopravní výchovou je seznamují s různými dopravními situacemi a učí bezpečnému chování na silnici.

5. ESTETICKÉ CÍTĚNÍ A VNÍMÁNÍ: Stavebnice MOY TOY jsou realistické a barevné, tvary jednotlivých dílů jsou designově vkusné. Hračky ukazují dětem kvalitu materiálu i výroby. Sady obsahují také originální lepíky na osobní estetické a funčkní dotvoření každé hračky.

Bonusem hraček je jejich odolnost a trvácnost.

Stavebnice MOY TOY dodáváme i jako učební pomůcku do MŠ a do školních družin 1. stupně ZŠ.

Pro skupiny dětí máme dva produkty: Malé Městečko MOY TOY pro 12 dětí a Městečko MOY TOY až pro 30 dětí. Je to stavebnicový komplet ze dvou nebo pěti sad doplněný o pracovní skřínku, stolek a  vypracovanou metodiku. Pro hraní tak velkých skupin je navíc přidáno nářadí a doplňkový materiál.

Metodika učitelce poskytuje didaktický materiál a pracovní postupy, které několik měsíců umožňují plnit cíle RVP v předškolní a dopravní výchově.

Umět si zavázat tkaničky, správně uchopit pero, hřebík a použít kladivo, to jsou motorické dovednosti, které my, dospělí považujeme za samozřejmé ale děti se je musí teprve naučit. Aby je v životě ovládaly dobře, musí se je začít učit včas a vhodným způsobem. Rozvoj motoriky začíná u kojenců a podstatně se rozvíjí v předškolním a mladším školním věku. Dobře zvládnutá motorika, zvlášť ta jemná, dětem nedává jen možnost umět vyřešit jemné a složité úkony ale výraznou měrou ovlivňuje i jejich psychiku, sociální dovednosti, sebevědomí a v neposlední řadě i schopnost uplatnit se v budoucnu na trhu práce.

Dřevěná stavebnice MOY TOY jim v tom může při dobrém hraní a hravém učení velmi výrazně pomoct.

Hra je radost. Učení při hře je radostné učení.“ Jan Amos Komenský

Zpět

Další články:

Chcete poslat aktuální informace a program festivalu?

1 měsíc a 1 týden před konáním festivalu Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

Festival her a hraček pro malé i velké

zobrazit menu
 
zavřít

Chcete poslat aktuální informace a program festivalu?

1 měsíc a 1 týden před konáním festivalu Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

show