O O O O O O

Články

Jak vybrat tu správnou hračku se kterou si dítě bude hrát?

Jak vybrat tu správnou hračku se kterou si dítě bude hrát?

Montessori.cz - 14.11.2016 - (přečteno 1736x)

14.11.2016 - Hračky k dětem neodmyslitelně patří. V dnešní uspěchané době má většina dětí spoustu hraček, ale jen s některými si vydrží hrát dlouhodobě. Při rozhovorech se spoustou rodičů, prarodičů a příbuzných, často před Vánoci slýcháme „co mám tomu dítěti koupit, aby to zase neskončilo jen v krabici s hračkami?“ Stalo se vám už, že je oblíbenější krabice, ve které bylo vše zabalené, než dárek samotný? Že dítě dárek rozbalilo, zajásalo, odložilo stranou a sápalo se pro další a další krabici? Nám ano, a tak jsme začali přemýšlet, co tím dárkem chceme předat.

Při přemýšlení jsme si vzpomněli, co všechno děti z těch krabic dokázaly vytvořit, jak se při tom smály a vytvořily nádhernou atmosféru a došlo nám, že to byl přesně okamžik, kdy jsme jen s úžasem respektovali kreativitu a osobnost našich dětí. Každé dítě má neuvěřitelné nápady a dokáže tvořit, od nás rodičů potřebuje jen prostor. Dárek by měl tedy rozvíjet jeho potřeby zkoumání, poznávání a objevování. Každé dítě je kreativní a nadané, se spoustou fantazie a zaslouží si ten správný dárek. Troufáme si říct, že máme pro vás tu nejlepší kreativní a zároveň výukovou hračku pro vaše děti a to jsou Froebel Dary.

Pod názvem Froebel Dary si představte 12 krásných dřevěných krabiček, které provedou vaše děti hravou formou od konkrétního k abstraktnímu. Krabičky, které rozvíjejí fantazii, osvojují, ale zároveň prohlubují znalosti, ukazují dětem i dospělým nepřeberné možnosti tvarů a stavění z nich. Děti pomocí rukou a všech smyslů poznávají svět a základní stavební prvky. Počínaje základním tvarem koule, přes krychli, hranol až ke kreativním tvarům v různých barvách. Podle příznivců této výukové hračky jim seznámení s ní, změnilo kompletně život, pochopení prostoru a tvarů ve 3D, vnímání designu a prvků v něm.

Hračku můžete využívat od první krabičky, která je vhodná již pro novorozence, stejně jako pro větší děti, nicméně navazující krabičky postupně rozšiřují znalosti a jejich rozsah je až pro děti, které již chodí do základní školy. Jedná se tedy o hračku, ze které dítě nevyroste a podle jeho věku můžete jen přidávat další krabičky. Froebel Dary v krabičkách jsou dostupné jak jednotlivě, tak jako výhodné sety.

Přijďte s vašimi dětmi prozkoumat, co vše jste schopni společně vytvořit, a jak může děti tato výuková hračka rozvinout na výstavu FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ 25 - 26. 11. 2016, kde budeme pro vás připraveni i s Froebel Dary.

Více o Froebel Darech na www.mandala-montessori.eu.

Zpět

Další články:

Chcete poslat aktuální informace a program festivalu?

1 měsíc a 1 týden před konáním festivalu Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

Festival her a hraček pro malé i velké

zobrazit menu
 
zavřít

Chcete poslat aktuální informace a program festivalu?

1 měsíc a 1 týden před konáním festivalu Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

show