O O O O O O

Články

Jak pomoci Vašemu dítěti s problémy ve škole, kolektivu nebo se zdravím

Jak pomoci Vašemu dítěti s problémy ve škole, kolektivu nebo se zdravím

Adéla Trávníčková - 17.10.2021 - (přečteno 332x)

Jmenuji se Iva Hemská a mým posláním je odhalovat skryté kořeny problémů u dětí, dospělých i zvířat. Díky svému vnukovi Tadeáškovi však hlouběji vnímám dětský svět, pohled dětí na svět, dětské talenty, ale i nesnáze, které nám i našim dětem někdy život do cesty přinese.

Pomáhám rodičům vyřešit problémy jejich dítěte, školáka či středoškoláka, a to skrze transformační terapii s rodiči, nejčastěji maminku, bez přítomnosti dítěte.

Jaké problémy u dětí řešíme?

 • problémy s učením, nesoustředěnost, neposednost, zapomínání, náročný nástup do školky či školy, vyhýbání se kolektivu, šikanu, neschopnost se prosadit, nebo
 • emoce a jejich následné projevy na fyzické úrovni těla jako jsou: strach, smutek, nedostatek sebevědomí, vztek, agresivita, zlost a následná nespavost, nebo
 • stavy dítěte: ubližování druhým, silná ctižádost, vyrušování, agresivita, roztěkanost, neschopnost navázat kontakty, stud, nedostatek sebevědomí, nechutenství, strach ze změn, nebo
 • stesk po domově, žárlivost po narození sourozence, rivalita mezi sourozenci, nízká sebedůvěra, plachost, nebo
 • tiky, noční můry, noční pomočování, zácpa, pokakávání, závislost na rodičích, miminka neustále brečící, hysterické záchvaty, děti nutkavě vyžadují pozornost, dětičky nemající rády změny, alergie, ekzémy, nebo
 • časté nebo opakující se nemoci, slabý imunitní systém.

Jak transformační terapie probíhá?

Celému procesu je přítomen pouze jeden rodič (většinou mamka). Dítě přítomno není. Pro děti je velmi stresující naslouchat rozhovoru o svých nedostatcích, problémech a trápeních. Děti na terapii reagují skvěle, i když nejsou fyzicky přítomny!

S terapií & koučinkem bez přítomnosti dítěte mám velmi dobré, mnohaleté zkušenosti. Řeší jakékoli problémy a potíže s učením, chováním, vztahy, sourozenci, při sportu…atd. Výsledky jsou rychlé a stabilní. Pracuji na problémech dětí všech věkových kategorií, včetně miminek.

Jako rodič do svých dětí projektujete svoje obavy a minulé zkušenosti. Pokud máte problém se svým dítětem, není to o něm, ale o nevyléčeném aspektu ve vás samých. Pokud se změníte vy, vaše dítě se také změní. Toto pravidlo je bez výjimek.

Dítě má fantastický potenciál, který v sobě může rozvinout, co chce, pokud mu to umožníte.

Práce na rozvíjení se rodiče a dítěte je mou prioritou. Sebevědomí, které si dítě vytvoří v dětství jej ovlivňuje po celý dospělácký život (vztahy, práce, sport, koníčky, sebeprezentace, zdraví.. atd.).

Jak jednáte a zacházíte se svými dětmi, tak s nimi budou zacházet další lidé v jejich dospělosti. Denně se svými klienty odstraňuji přesvědčení, vzorce chování, které se jim v dospělé realitě vrací skrze nejbližší – partnera, děti, tchýni a tchána, ale i od přátel a cizích lidí (šéf, spolupracovníci..atd.).

Co umožní Transformační terapie & koučink rodiči?

 • odhalíme talenty, dary vaše a vaše i dítěte
 • zjistíte, co potřebuje dítě ke svému zdravému vývoji
 • pochopíte emoční nastavení vašeho dítěte
 • proč se chová, tak jak se chová
 • jak s ním komunikovat
 • proč má problémy a co s nimi
 • uvědomění si toho, co přesně chcete jinak a proč
 • podíváte se na svou situaci z více úhlů pohledu
 • naleznete v sobě to nejlepší řešení své situace

Jak pracuji?

Přes čísla v datu narození konečně pochopíte, proč má vaše dítě problémy. Jaké má schopnosti. Pomocí kineziologie One Brain a svalového testování (přes rodiče) nalezneme a odstraníme myšlenkové, emoční, pocitové a energetické bloky z mysli i celého těla u rodiče i dítěte. Teprve potom se může nastartovat a projevit potenciál dítěte. Celý proces doladíme Bachovou terapií, vytestováním vhodných Bachových esencí, opět pro rodiče i dítě. Jak říkám: „V ceně jedné terapie máte terapie dvě.

Inspiruji a vedu rodiče, jak žít vědomě a spokojeně ve všech svých rolích.

Co ode mne neuslyšíte?

Těším se na spolupráci s Vámi.

Iva Hemská
www.ivahemska.cz

Zpět

Další články:

Chcete poslat aktuální informace a program festivalu?

1 měsíc a 1 týden před konáním festivalu Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

Festival her a hraček pro malé i velké

zobrazit menu
 
zavřít

Chcete poslat aktuální informace a program festivalu?

1 měsíc a 1 týden před konáním festivalu Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

show