O O O O O O

Články

Tento pátek opět hry a hračky v Pardubicích

Tento pátek opět hry a hračky v Pardubicích

Adéla Trávníčková - 20.11.2019 - (přečteno 1635x)

18.11.2019 - Festival her a hraček pro malé i velké přivítá děti, jejich Deskové hry pro celou rodinurodiče a ostatní hravé zájemce tento pátek 22.listopadu 2019 od 13,00 hodin v ABC Klubu Pardubice. Malí i velcí si přijdou na své. Přidejte se i Vy a pojďte si s námi hrát – vyzkoušet hry, hračky, hlavolamy, stavebnice a další zábavu. Vystavující firmy zde budou jen pro Vás! Petrost stanovišť a dílen je opravdu zajímavá.

Milovníci jídla si budou moci vyzkoušet zcela novou hru Gastronómia, letos poprvé budeme mít v nabídce také dětské knížky leporela od nakladatelství SVOJTKA.

„Festival nabídne možnost vyzkoušet si nejrůznější společenské hry tradiční, méně známé, ale i úplné novinky. Seznamte se s nimi při této jedinečné příležitosti a zjistěte, zda a jak Vás budou bavit,“ říká Adéla Trávníčková, pořadatelka festivalu.  Festival je určen pro předvánoční nákupy a zábavu celé rodiny, nabízí zábavu pro dětičky, ale i starší děti a také úplně dospělé. Po celou dobu festivalu si krom společenských her budete moci zkusit, co vše dokážete postavit třeba z dřevěné stavebnice nebo složit puzzle, které podporují kreativitu a prostorovou představivost, trpělivost Vás i dětí.
 

RC modelyTatínky a jejich syny zcela určitě nadchnou dílny s roboty. Malé slečny, ale i kluky či dámy zaujme možnost zcela samostatně si vybarvit a vysypat obrázek nebo mandalu z barevného písku. Tato aktivita je velmi oblíbená nejen pro podporu tvořivosti, ale i nácvik jemné motoriky a fantazie.

Po oba dva dny bude také možnost vyzkoušet si hru japonských šachů a letos také těch klasických, tradičních.

Pro menší děti je určena jsou kromě hraček také určeny dílny moudrého hraní, které pomáhají dětem v rozvoji jejich myšlení a připravují děti na snadné zvládnutí školní docházky. Cvičí děti již od 6 měsíců. Přijďte se svým miminkem se podívat na ukázkovou část lekce s kartami. Celý program Moudrého hraní je určen pro děti od ž měsíců do do nástupu do první třídy. tedy pokud chcete své dítko rozvinout i ve 4 letech není pozdě začít.

Program festivalu v časech

Pamatujete si, jak vypadaly hračky Vašeho dětství? A dětství Vašich dědečků a babiček? Přijďte se podívat a vyhledejte u některých firem nová vydání a inované hračky dob dřívějších....

Máte dobrý postřeh a jste schopní na ledacos prokouknout? Pak právě Vás jistě zaujme možnost naučit se pár kouzel a také si je zakoupit domů.

V sobotu 23. listopadu navštíví náš festival MOBILNÍ PLANETÁRIUM a jeho vesmírný program. Tato aktivita se vždy těší opravdu veliké oblibě.

Malé děti si jistě rády postaví velkou stavebnici z kostek nebo rovnou základ hradu i s věžemi! Možná vezmou s sebou i své paní učitelky, aby jim ukázaly, jak velké a krásně barevné stavebnice z kostek chtějí mít ve své školce nebo družině.


 

modelová železniceMilovníky mašinek jistě potěší ukázka rozpracované vlakové dráhy z dílny modelářského kroužku Domu dětí a mládeže ALFA z Pardubic. Zavede nás do kouzelného světa vláčků, lokomotiv a kolejí. Kolejiště doplní také dílničky železničních modelářů z České Skalice. Jistě potěším všechny milovníky mašinek, neboť si budou moci zakoupit vše,co k mašinkám potřebují, třeba pod vánoční stromeček.
 

Během obou festivalových dnů se průběžně o program budou starat děti z Domů dětí a mládeže z Pardubic i Chrudimi. Ukáží, jak zajímavě je možné trávit volný čas v kolektivu dětí se stejnými zájmy. Seznámí nás i se sebeobranou, uvidíme ukázky tanečků z tanečních kroužků. Koho by nelákaly dálky i děje tajemného vesmíru? Zájemce o hvězdnou oblohu jistě potěší velmi oblíbené vystoupení vedoucího pracovníka z pardubické hvězdárny Barona A. Krause s povídáním o vesmíru a o fyzikálních pokusech.

Každý, kdo festival navštíví, si určitě najde svou parketu. Přijďte do ABC klubu vedle pardubického aquacentra a v hravé atmosféře přivítejte blížící se advent. Sváteční náladu blížících se Vánoc podtrhne i zvuk vánočních fléten a kytar.

Praktické informace pro návštěvníky.
Přijďte, těšíme se na Vás.
Vánoce jsou za dveřmi, využijte nákup dárků za výstavní ceny.

Zpět

Další články:

Chcete poslat aktuální informace a program festivalu?

1 měsíc a 1 týden před konáním festivalu Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

Festival her a hraček pro malé i velké

zobrazit menu
 
zavřít

Chcete poslat aktuální informace a program festivalu?

1 měsíc a 1 týden před konáním festivalu Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

show