O O O O O O

Články

5. ročník festivalu her a hraček začíná již tento pátek...

5. ročník festivalu her a hraček začíná již tento pátek...

Adéla Trávníčková - 20.11.2018 - (přečteno 1911x)

20.11.2018 - Festival her a hraček pro malé i velké přivítá děti, jejich Deskové hry pro celou rodinurodiče a ostatní hravé zájemce již tento pátek od 13,00 hodin. Malí i velcí si přijdou na své. Přidejte se i Vy a pojďte si s námi hrát – vyzkoušet hry, hračky, hlavolamy, stavebnice a další věci pro zábavu. Vystavující firmy zde budou jen pro Vás! Není jich málo. letos máme celkem 35 různých stanovišť.

„Festival nabídne možnost vyzkoušet si nejrůznější společenské hry tradiční, méně známé, ale i horké novinky. Seznamte se s nimi při této jedinečné příležitosti a zjistěte, zda a jak Vás budou bavit,“ říká jednatelka pořadatelské agentury.  Festival je určen pro zábavu celé rodiny, nabízí zábavu pro každého. Po celou dobu festivalu si krom společenských her budete moci zkusit, co vše dokážete postavit třeba z dřevěné stavebnice nebo z korkové stavebnice, které podporují kreativitu a prostorovou představivost Vás i dětí.
 

RC modelyTatínky a jejich syny zcela určitě nadchne sekce modelářů, která nabídne hračky pro dospělé - RC modely vrtulníků, ale i dílna modelářů železnic a také její kolejiště. „Dámy jistě ocení možnost vybrat si líbivý dárek k Vánocům pro svého partnera nebo tatínka přímo v ráji malých i velkých kluků,“ doplňuje Adéla Trávníčková. Malé slečny zaujme možnost zcela samostatně si vybarvit a vysypat obrázek nebo mandalu.
 

Pro menší děti je určena jsou kromě hraček také určeny pohybové dílny moudrého hraní, které pomáhají dětem v rozvoji jejich myšlení a připravují děti na snadné zvládnutí školní docházky. Cvičí děti již od 6 měsíců. Také stánek BIOMIMKA nabídne hry a hračky a potřeby pro naše nejmenší. 

Program festivalu v časech

Pamatujete si, jak vypadaly hračky Vašeho dětství? A dětství Vašich dědečků a babiček? Přijďte se podívat a vyhledejte u některých firem nová vydání a inované hračky dob dřívějších....

Máte rádi napětí a hry, kde o to není nouze? Zapojte svou hlavu a zkuste uniknout! Čeká na Vás úniková hra UNIKEJ.cz a její příběh bláznivého vědce....

Máte šikovné ruce a jste schopní na drobné práce a soustředění? Pak právě Vás jistě zaujme výroba potisku textilní tašky vlastní  motivem. Přijďte si je vyrobit v sobotu do připravené dílny.

Malé děti si jistě rády postaví velkou stavebnici z kostek nebo rovnou základ hradu i s věžemi! Možná vezmou s sebou i své paní učitelky, aby jim ukázaly, jak velké a krásně barevné stavebnice z kostek chtějí mít ve své školce nebo družině.


 

modelová železniceMilovníky mašinek jistě potěší ukázka rozpracované vlakové dráhy z dílny modelářského kroužku Domu dětí a mládeže ALFA z Pardubic. Zavede nás do kouzelného světa vláčků, lokomotiv a kolejí. Kolejiště doplní také dílničky železničních modelářů z České Skalice. Jistě potěším všechny milovníky mašinek, neboť si budou moci zakoupit vše,co k mašinkám potřebují, třeba pod vánoční stromeček.
 

Během obou festivalových dnů se průběžně o program budou starat děti z Domů dětí a mládeže z Pardubic a Hradce Králové i Chrudimi. Ukáží, jak zajímavě je možné trávit volný čas v kolektivu dětí se stejnými zájmy. Seznámí nás i s cvičením juda, uvidíme ukázky tanečků z tanečních kroužků. Koho by nelákaly dálky i děje tajemného vesmíru? Zájemce o hvězdnou oblohu jistě potěší velmi oblíbené vystoupení vedoucího pracovníka z pardubické hvězdárny Barona A. Krause s povídáním o vesmíru a o fyzikálních pokusech.

Každý, kdo festival navštíví, si určitě najde svou parketu. Přijďte do ABC klubu vedle pardubického aquacentra a v hravé atmosféře přivítejte blížící se advent. Sváteční náladu blížících se Vánoc podtrhne i zvuk vánočních fléten
 

Zpět

Další články:

Chcete poslat aktuální informace a program festivalu?

1 měsíc a 1 týden před konáním festivalu Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

Festival her a hraček pro malé i velké

zobrazit menu
 
zavřít

Chcete poslat aktuální informace a program festivalu?

1 měsíc a 1 týden před konáním festivalu Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

show